Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır ?

Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır ?

Daha önceki yazılarımızda bitcoin nedir? bitcoin nasıl satın alınır? vb sorulara cevap vermiştik. Bu yazımızda kullanıcıların oldukça merak ettikleri soruya cevap vereceğiz. Bitcoin üretimi nasıl yapılır?

Bitcoin Nedir?

Dijital para birimi (kripto para) olup, elektronik bir biçimde üretilip ve saklanmaktadır. Yani kısacası sanal para birimidir. Sahip olduğu özellikler ve teknoloji nedeniyle belirli bir kimse/grup/ülke bu  para birimini yönetemez. Bitcoin’ler diğer bildiğiniz EURO,TL vb para birimler gibi basılmazlar. Bu para birimi insanlar tarafından üretilir. Fakat maksimum üretme sınırını belirlidir. Bu dijital para biriminin üretimi veri madenciliği diğer bir ismiyle  bitcoin mining  denilen faaliyet sonucunda gerçekleşmektedir. Şimdi sizlerin oldukça merak etmiş olduğu bitcoin üretimi nasıl yapılır?  sorusunun cevabına geçelim.

Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır ?

Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır ?

Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır?

Bitcoin üretimine bitcoin madenciliği veya  bitcoin mining ismi verilmektedir. Bitcoin üretimi yapmak yani bir diğer ismiyle madenciliği yapmak için özel sistemler bulunmaktadır. Bitcoin üretimi yapmak için kesinlikle oldukça iyi bir bilgisayar sistemine sahip olmalısınız. Aksi takdirde bitcoin üretimi yapmanız oldukça zor bir hal alır. Bitcoin üretimi bilgisayarlarda yer alan ekran kartları sayesinde gerçekleşir. Bitcoin madenceliği için bir araya getirilmiş özel sistemler bulunmaktadır. Bu sistemlerden satın alarak bitcoin üretimi yapabilirsiniz. Fakat bitcoin üretimi ne kadar para kazandırsa da bir o kadarda giderleri mevcuttur.

Bitcoin üretimi için almış olduğunuz sistemlerin bakım masrafları oldukça fazla olabilir. Arkadaşlar kısacası bitcoin üretimi yapabilmek için iyi bir sisteme sahip olmanız gerekmektedir. Eğer ki böyle bir sisteminiz bulunuyorsa bitcoin madenciliği yapabilirsiniz. Fakat bu madenciliğinde belirli zorlukları bulunmaktadır.

Ayrıca Bitcoin Nedir ? Nasıl Yatırım Yapılır ? başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir